Hakkımızda

2007 Yılında Şebnem Kreş ve Anaokulu hizmetiyle eğitim öğretime başlayan kurumumuz bu güne kadar yüzlerce çocuğumuzu ilköğretime hazırlamıştır. İlk, Orta ve Lise eğitimini hedefleyen kurumumuz, bu hedefleri arasında olan İlkokul eğitimini 2015-2016 eğitim öğretim Yılı İçin, kendi binamızda hizmete açmıştır. Kurumumuz Beş Mevsim Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin Eğitim Kurumudur.

Eğitim Modelimiz
Bireysel farklılıkları göz önünde bulunduran

Öğrenci merkezli yaklaşımı benimseyen

Öğrenci – Öğretmen – Veli işbirliğini önemseyen bir anlayış benimsenmektedir.

MİSYONUMUZ
 

Nitelikli Eğitim süreci ile Bilgi sistemlerine hakim, teknolojik yeterlilik sahibi, kendisine içinde yaşadığı topluma ve farklı kültürlere saygılı, yabancı dilleri etkili kullanabilen, sosyal sorumluluk bilincine sahip, milli-manevi değerlere bağlı İDEAL İnsan, LİDER nesiller yetiştirmektir.  Nitelikli eğitim ve öğretim süreci ile Bilgi sistemlerine hakim,Teknolojik yeterlilik sahibi,Kendisine, yaşadığı topluma ve farklı kültürlere saygılı,Yabancı dilleri etkin kullanabilen,Sosyal sorumluluk bilincine sahip,Milli ve Manevi değerlere bağlı
İDEAL İNSAN, LİDER NESİLLER YETİŞTİRİR

VİZYONUMUZ

Önceleri Kreş eğitimi ile başlayan faaliyetlerimiz 2015 yılından beri Anaokulu Ve ilkokul olarak devam etmektedir. Her geçen yıl güçlenerek ve kurumsallaşarak devam eden eğitim öğretim faaliyetlerimiz planlamamız içinde bulunan ortaokul ve lisemizle taçlanarak  devam edecektir. Mersin için bir değer olan Şebnem Okulları akademik olarak en üst seviyede eğitim verebilmek için bir çok eğitim kuramından faydalanan okulumuz; çocuklarımızın sosyalleşmesine katkı sağlamak amacıyla bir çok etkinliği ders programımız içerisinde sunmaktayız. Okulumuz, milli manevi  değerleri ön planda tutan bir kurum olarak değerler eğitimi için ders programında planlanmış saatler haricinde bütün derslerimizde bu değerler dikkate alınarak öğrencilerimize bu değerler kazandırılmaya çalışılmaktadır.

Öğrencilerimizin okula severek, isteyerek hatta koşarak gelmeleri için okulumuzda eğlenerek öğrenme ve katılımcı – yapılandırma eğitim anlayışı benimsenmektedir. Zamanın Çocuklarına zamanın ihtiyaçlarına göre eğitim öğretim verilmektedir. Biz inanıyoruz ki eğitimci olarak geçmiş bilgileri yeni nesillere öğretmemiz  bize yarınlarımızı kaybettirecektir. Kadim medeniyetimizin rehberliğinde zamanın çocuklarına yarının ihtiyaçlarına göre eğitim sunmaktayız.

​Milli ve Manevi değerlere bağlı, kişilik sahibi, okuyan araştıran, üreten ve çağın gerektirdiği vasıfları taşıyan bireyler yetiştirmektir.

AMACIMIZ